List of District Wrestling Qualifications for the Region | Sports

List of District Wrestling Qualifications for the Region |  Sports

List of zone district qualifiers

Division III

Top four advance to district tournament

Berkshire: no zone qualification

Independence: 106: Cole Schulke (Colombia) first place; 113: Trayton Bowman (Wellington) second place; 120: Wayde Bowman (fourth place) Wellington; 126: Jack Elmore (Fairview) first place; 132: Jeremiah McKee (Wellington) first place; 138: Dom Governale (Colombia) second place; 145: Cole Karliak (Fairview) third place; 152: Derrick Andolsek (Wellington) third place; 160: Declan Jewitt (Fairview) second place; 170: Timothy Paxton (Fairview) first place, Garrett Szuch (Columbia) second place; 182: xx; 195: Hayden Garrow (Columbia) third place; 220: Alex Barnhart (Fairview) fourth place

Division II

Beachwood: 106: Anthony Rocco (Bay) fourth place; 132: Quinn Sanfillipo (Bay) fourth place; 170: Jack Hildebrand (Bay) third place; 220: Mason Cover (Bay) first place

Harvey: 106: Gage Jankowski (Keystone) third place; 113: Oscar Rivera (Clearview) fourth place; 120: Sean Kane (Clearview) second place; 126: Sherod Bullard (Clearview) second place; 132: Tristin Greene (Keystone) first place; 145: Cody Greene (Keystone) fourth place; 152: Michael Tarrant (Clearview) fourth place; 160: Ryan Healy (Keystone) third place; 170: David Fitzpatrick (Clearview) second place; 182: Jose Moralez (Keystone) first place; 195: Nick Hickman (Keystone) first place; 285: Luke Moore (Keystone) second place

Catholic lake: 106: Ruben…

Read more

Sport News Highlights

  • Headline: List of District Wrestling Qualifications for the Region | Sports
  • Check all news and articles from the Sports news updates.
Disclaimer: If you need to update/edit/remove this news or article then please contact our support team.
For Latest Updates Follow us on Google News
Bollyinside - US Local News & Breaking News Stories
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0